Hakkımda

1967 Ordu Ünye doğumlu olan gazeteci Şaban Arslan, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi.
Gazetecilik mesleğine Hürriyet Gazetesi´nde başlayan Arslan, ardından sırayla Akşam Gazetesi´nde İstihbarat Şefliği ve Haber Müdürlüğü, Yeni Şafak Gazetesi´nde İstihbarat Müdürlüğü yaptı.
Yeni Şafak Gazetesi’ndeki haberleriyle büyük ses getiren Arslan, 2008’de SABAH Gazetesi Bölge Koordinörü olarak göreve başlayarak Marmara, Karadeniz, Bursa, Anadolu eklerini hazırladı.
Yine aynı yıl içinde Haber Koordinatörlüğü görevine getirilen Arslan, halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Arslan’ın yayınlanmış 4 kitabı bulunmaktadır.

Arslan'ın mesleğe başladığı ilk yılları. (Hürriyet Gazetesi İstihbarat Servisi - 1990 / Oturanlardan en solda)


KİTAPLARI

  • Hortum ve Cinnet (2001)
  • Kartal Günlüğü (2002)
  • Dehşet Senaryosu; İstanbul´daki İntihar Saldırılarının İçyüzü (2004)
  • Rabay-Kurye Tuncay Güney Ergenekon'u Anlatıyor (2008)         


ÖDÜLLERİ

Meslek yaşamı boyunca birçok ödül alan Arslan, özellikle aktüel siyasi haberleriyle dikkat çekti. “Ergenekon” soruşturması kapsamında davanın tanıklarından olan Tuncay Güney’le yaptığı röportaj, 2008 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri kapsamında Araştırma dalında “Övgüye Değer” görüldü. Arslan, bunun yanında bir çok dernek ve kurum tarafından verilen irili ufaklı ödüllere de layık görülmüştür.

Avrupa Gazeteciler Derneği (AGD) tarafından düzenlenen "2010 Yılın En İyi Gazetesi" ödül töreninde SABAH Gazetesi'nin ödülünü, Haber Koordinatörü Şaban Arslan, Mevlüt Çavuşoğlu'nun elinden aldı. 

Hakkımda Hakkımda Reviewed by adaxinin on Salı, Mayıs 24, 2016 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.