28 Şubat'a gözlerini kapatırsan, bugünkü siyaseti yorumlayamazsın...

AHaber'de 28 Şubat belgeselini izliyorum...28 Şubat'çıların zalimliklerini Amerikalı beyazların zencilere yaptıklarına benzettim. 
Geçenlerde, bu yıl Oscar ödülü alan Green Book filmini izledim. 
Hikaye 1960'larda Amerika'da geçiyor. Zenci bir adam dünyanın en iyi piyanisti ama beyazlarla aynı restoranda yemek yiyemiyor. 
Bir restoran görevlisi Zenci piyaniste diyor ki: Geçende dünya şampiyonu basketbol takımının oyuncuları da geldi. Onlar da bu salonda yemek yiyemediler...
BAŞÖRTÜLÜ KIZLAR...
Okul birincisi olan kız çocuğu sahneye çıkmış ödülünü almak için heyecanla bekliyor. Protokolde oturan askeri sivil zevat rahatsız. Bir görevli gidiyor çocuğu bir şeyler söylüyor. Çocuk ağlayarak sahneden iniyor protokoldeki okul müdürüne gidiyor. Müdür "Bu kıyafetle olmaz" diyor. Vicdansız kamu yöneticileri, küçücük bir kız çocuğunun yürek dağlayan hıçkırıklarına kayıtsız kalıyor.
Bugün, "Dolar 50 lira olsa, patlıcanın, soğanın kilosu 100 lira olsa gene de Erdoğan'a oy vereceğim" diyen vatandaşın temel gerekçelerinden birinin bu olduğunu bilmek gerekir..
28 Şubat'a gözlerini kapatırsan, bugünkü siyaseti yorumlayamazsın... 28 Şubat'a gözlerini kapatırsan, bugünkü siyaseti yorumlayamazsın... Reviewed by sabanarslan.com on Perşembe, Şubat 28, 2019 Rating: 5

1 yorum:

  1. Injection molding creates advanced three-dimensional polymer shapes. Typically, the soften is created in a single screw extruder that Direct CNC contains a particular reciprocating screw, however simpler piston extruders are also used. The soften is then pressured by mechanical motion into a relaxing metal mold, where it solidifies to form the form.

    YanıtlaSil

Küfür ve hakaret içerin yorumlar yasaktır, yayınlanmaz. Yorumlama Biçimi tercihlerinden "Ananoim'i tercih ederek, herhangi bir hesaba bağlanmadan yorum gönderebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.