Referandumla ilgili yorumum... Bu bir seçim değildi

Unutmamak gerekir ki... 
Bu bir seçim değildi. Köprüler, otoyollar, hastanelerden çok, Türkiye'nin yeni bir sisteme geçmesi oylandı.
İddia ediyorum, şu an hizmetlerin, köprülerin, otoyolların oylanacağı bir seçim yapılsa, AK Parti yüzde 55 alırdı.
Türkiye yaklaşık 100 yıllık bir sayfayı kapatıp yeni bir sayfa açtı. Bunu oyladık. Yeni sistemle ilgili kaygıların olması son derece normal.
Şimdi görüyorum ki bakanlara, milletvekillerine, belediye başkanlarına ve teşkilat yöneticilerine yönelik suçlayıcı mesajlar yayınlanıyor...
Bunun için çok erken bence. Bu ruh haline girmeden önce, sen onu yapmadın, sen çalışmadın hesaplaşmasına girmeden, fitneye fırsat vermemeli.
Süratli şekilde varsa nerelerde hata yapıldı değerlendirilip sıkıntıları tamir etmeli. Çatısı kurulan yeni sistemin içini inşa etmeliyiz.
Seçim/referandum, sonuç işidir. Her biri kendi şartları, konjonktürü içinde değerlendirilmelidir. Yüzde 0,1 fazla aldıysan galip sensin. Önümüzdeki seçimlere odaklanmak en doğrusu.
Hem daha bir sene bile olmadı. 7 Haziran'da yüzde 41 alan bir parti, 1 Kasım'da 49, bugün yüzde 51 oy almış. Bunun neresi başarısızlık ki...
Bir de şunu söylemek istiyorum... Anketçilerin gazına gelmemek gerekiyor(muş).
Referandumla ilgili yorumum... Bu bir seçim değildi Referandumla ilgili yorumum... Bu bir seçim değildi Reviewed by sabanarslan.com on Pazar, Nisan 16, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Küfür ve hakaret içerin yorumlar yasaktır, yayınlanmaz. Yorumlama Biçimi tercihlerinden "Ananoim'i tercih ederek, herhangi bir hesaba bağlanmadan yorum gönderebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.