Günün fotoğrafı...Dünyanın jandarmalığına soyunan Amerika kendi derdine mi düşecek?

Amerika Birleşik Devletleri 45'inci başkanını seçti ama Clinton taraftarları bir türlü yenilgiyi hazmedemiyor. Ülkenin her tarafında hatta Avrupa ülkelerinde, halkın oylarıyla iş başına gelen başkan Trump'a karşı gösteriler düzenleniyor. Trump'ı istemeyenlerin başlattığı imza kampanyasında, iki buçuk milyon imzaya ulaşıldı. Daha başkan Trump koltuğuna oturamadan, "Hiç oturamayacak" sesleri yükselmeye başladı...
Üç gündür süren yeni ABD Başkanı Donald Trump'a karşı karşı gerçekleşen protesto gösterileri sırasında bir gösterici vuruldu.

Reutesr'ın haberine göre ABD'nin batı eyaletlerinden Oregon'un en büyük kenti Portland'da üç gündür süren protestolarda, bir göstericiye ateş edildi.

Portland polisinin Twitter'dan paylaştığı mesaja göre, Portland'daki Trump karşıtı gösterilerde protestocuların Morrison Köprüsü'nü geçtiği sırada bir kişi vuruldu.

Polis, herkesten bölgeyi acilen terk etmelerini ve olayın tanıklarının kendilerine başvurmasını istedi. ​Portland polisine göre, şüphelinin koyu renk kapşonlu bir svetşört giyen siyah bir erkek olarak tarif ediliyor.

Portland'daki Trump karşıtı gösterilerde önceki gün de olay çıkmıştı. Sayıları birkaç bini bulan göstericiler bazı dükkanların ve araçların camlarını kırmıştı. Polis, protesto eylemlerini ‘ayaklanma' olarak nitelendirmişti.
Günün fotoğrafı...Dünyanın jandarmalığına soyunan Amerika kendi derdine mi düşecek? Günün fotoğrafı...Dünyanın jandarmalığına soyunan Amerika kendi derdine mi düşecek? Reviewed by sabanarslan.com on Cumartesi, Kasım 12, 2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Küfür ve hakaret içerin yorumlar yasaktır, yayınlanmaz. Yorumlama Biçimi tercihlerinden "Ananoim'i tercih ederek, herhangi bir hesaba bağlanmadan yorum gönderebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.