Efsane ekip yıllar sonra SABAH’ta buluştu

İnsanın sorgusuz sualsiz sırtını dayayabileceği, derdini tasasını paylaşabileceği, kendisinden çok güvendiği dostlara ihtiyacı vardır ya… Süleyman Ayaz ve Bahri Büke, tam da bu tanıma uyan iki dosttur.
Süleyman’la dostluğumuz, 1986 yılına, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na dayanır; sınıf arkadaşımdır kendisi…
Okul arkadaşlığının dışında, 90’lı yıllarda Hürriyet’te mesai arkadaşlığı yaptık. Tam 12 sene… Gece sorumlusuydu Süleyman. Dürüstlüğü, insanlığı, hele hele dostluğu hiç tartışılamaz. Hala, ‘büyük şef’ olarak anılır.
Bahri Büke… Yaşı bizden büyüktür ama bizim yanımıza çömez olarak gelmiştir. Hürriyet faşizmine en çok dayanmayı başaran kişi oluşu bakımından da ayrı bir önem arz eder. Kendisine yaşı ve duruşu itibarıyla hepimiz ‘Baariabi’ deriz…(Çünkü literatüründe H harfi yoktur) Mükemmel dostluğunun çok az örneği vardır.
Yıllar sonra, kader bizi SABAH’ta buluşturdu… Hayırlara vesile olsun.

Efsane ekip yıllar sonra SABAH’ta buluştu Efsane ekip yıllar sonra SABAH’ta buluştu Reviewed by sabanarslan.com on Cuma, Ağustos 26, 2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Küfür ve hakaret içerin yorumlar yasaktır, yayınlanmaz. Yorumlama Biçimi tercihlerinden "Ananoim'i tercih ederek, herhangi bir hesaba bağlanmadan yorum gönderebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.