ASLINDA NELER OLUYOR…Tayyip Erdoğan neden bu kadar seviliyor, ’göbeğini kaşıyan adamlar’ neden tankların önüne yatıyor

Türk halkı, ülkenin gerçek sahibinin kendisi olduğunun farkına ve hazzına varmaya başladı.

Tayyip Erdoğan İstanbul'a belediye başkanı olduğu zaman (1994), kamunun bütün tesisleri seçkinlerin hizmetindeydi. Vatandaş oralara gidemiyordu... Çamlıca tepesi, Hidiv Kasrı, Yıldız parkı, Florya tesisleri...
Hiç unutmuyorum... Seçimden hemen sonra, Tayyip Bey, belediyenin bütün tesislerini Çelik Gülersoy'un elinden alıp halka açmıştı...
Alibeyköy'den, Ümraniye'den, Atışalanı'ndan insanlar seçimden hemen sonraki hafta, penceresinden bakmaya çekindikleri belediye tesislerine akın etmişti.
Seçimden bir hafta sonraydı. Aydın Doğan'ın Hürriyet gazetesi, Çamlıca tepesindeki tesisten kocaman bir fotoğraf yayınlamıştı. Çarşaflı bir kadın vardı resimde.
Hürriyet, Çamlıca'nın muhteşem manzarasına karşı portakal suyunu yudumlayan çarşaflı kadının resminin altına, "yeni dönem" gibi imalı bişey yazmıştı.
Çünkü o güne kadar orası ve rant değeri en yüksek bütün mekanlar, yıllardır sadece ve sadece Trkiye'nin en seçkinlerine aitti. Onların doğal hakkıydı bu çünkü!
Hürriyet fotoğrafı "Iyyy… Yıllardır bizim olan mekanları çarşaflılarla, Esenlerlilerle Ümraniyelilerle, alt tabaka ‘pis’ insanlarla doldurdular" mantığıyla vermişti. Çünkü fakir insanları, garibanları, dindarları çirkin gösteriyorlar, hakir görüyorlardı. Çarşaflılar için Aydın Doğan'ın gazetelerinde abartısız, 'kara Fatma' başlığı atılıyordu.
Aslında bu eski Türkiye'nin sahiplerinin, daha doğrusu "Türkiye'nin sahibi biziz"cilerin, vatanın asıl sahibi olan Türk halkına bakışını özetliyordu.
Yeni Türkiye dediğimiz olgunun adımları işte o gün atılmıştı.

ERDOĞAN’I BU KADAR ÇOK SEVENLER KİM?

O güne kadar Türkiye'nin bütün değerlerini hüpletenler, yıllardır aynı sorunun cevabını arıyorlar: Tayyip Erdoğan nasıl bu kadar çok seviliyor.
Tayyip Erdoğan çok seviliyor çünkü, Türkiye'yi, birkaç seçkinci ailenin elinden aldı, gerçek sahiplerine, Türk halkına teslim etti, ediyor..
Mangalcılara, haşemayla denize girenlere, ‘göbeğini kaşıyan’, ‘bidon kafalı’ diyenlerden, tankların önüne yatanları anlamalarını beklememek lazım.
Halk aslında Tayyip Erdoğan için yatmadı tankların önüne. Kendisine ait olan vatanın yeniden seçkinlerin eline geçmesini önledi.

Olay tam olarak budur...
ASLINDA NELER OLUYOR…Tayyip Erdoğan neden bu kadar seviliyor, ’göbeğini kaşıyan adamlar’ neden tankların önüne yatıyor ASLINDA NELER OLUYOR…Tayyip Erdoğan neden bu kadar seviliyor, ’göbeğini kaşıyan adamlar’ neden tankların önüne yatıyor Reviewed by sabanarslan.com on Cumartesi, Ağustos 27, 2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Küfür ve hakaret içerin yorumlar yasaktır, yayınlanmaz. Yorumlama Biçimi tercihlerinden "Ananoim'i tercih ederek, herhangi bir hesaba bağlanmadan yorum gönderebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.