Ölümüne demokrasi destanı kahramanlarının müthiş hikayeleri…

sabanarslan.com
Türkiye, 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı uçurumun kıyısından döndü… Dünya tarihinin en büyük hainlerinden biri olan Fetullah Gülen’in Türk Silahlı Kuvvetlerini örümcek ağı gibi kuşatan Haşhaşileri, tanklarla, uçaklarla ve ağır silahlarla, halka karşı vahşi bir saldırı başlattı. Halkımız, Türküyle Kürdüyle, sağcısıyla solcusuyla, Sünnisiyle Alevisiyle omuz omuza verdi, hain darbecileri püskürttü. Ölüm pahasına vatanını koruyan kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz. 
sabanarslan.com
Demokrasi ilavesine ben de yazı yazdım...
Fetullah Gülen’in teröristleri, hain darbe girişimine başlarken Türk halkının milli iradesinin gücünü hesaba katmamışlardı. Hainler, iman dolu yürekleri ve bayraklarından başka silahı olmayan halkımızın iradesini görünce, çil yavrusu gibi dağıldılar. 
Türkiye o gece, sadece tarihe geçecek bir ihanete değil, dünya tarihinde bir ilk olan sivil bir direnişe de sahne oldu. Benzeri ancak Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda görülebilecek kahramanlık öyküleri, 15 Temmuz gecesi yazıldı. Tanklar ve gözü dönmüş otomatik silahlı teröristler Boğaziçi Köprüsü’nde mevzilendiğinde, Türk halkı, ellerinde bayraklarıyla karşılarına dikildi. 
Namlular ölüm kusmaya başlamıştı. Halkımız, gözlerinin önünde insanların biri bir şehit olmasına aldırmadan yoluna devam etti ve şafak sökerken teröristleri etkisiz hale getirdi. Milletin malı olan askeri araçlar da milletin kontrolüne geçti.
Kanlı darbe girişiminin başladığı Boğaziçi Köprüsü’nün adının, ‘Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesi gündemde. Şehitler Köprüsü, 15 Temmuz akşamı, Fetullah Gülen’in hainleri tarafından yapılan kanlı saldırının simge noktalarından biri oldu. Toplumun değişik kesimlerinden on binlerce vatandaşımız, Perşembe akşamı o noktada buluşup, Fetullah Gülen’e ve katillerine lanet yağdırdı…
sabanarslan.com
Sabah gazetesi olarak biz de Türk halkının topyekün verdiği bu savaşı ve 248 şehit vererek kazandığı haklı zaferi, her biri 32 sayfa olan 4 ayrı ilaveyle ölümsüzleştirdik. Yarın piyasada olacak olan ilavelerimiz, Sabah gazetesiyle birlikte ücretsiz dağıtılacak. Mutlaka görün ve saklayın… 

Ölümüne demokrasi destanı kahramanlarının müthiş hikayeleri…  Ölümüne demokrasi destanı kahramanlarının müthiş hikayeleri… Reviewed by sabanarslan.com on Cumartesi, Temmuz 23, 2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Küfür ve hakaret içerin yorumlar yasaktır, yayınlanmaz. Yorumlama Biçimi tercihlerinden "Ananoim'i tercih ederek, herhangi bir hesaba bağlanmadan yorum gönderebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.