Darbe tehlikesi geçti mi... Kahraman polis müdürü Mustafa Çalışkan'a sordum. İşte o gecenin detayları

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ı telefonla arayıp, Türkiya adına, Türk halkı adına teşekkür ettim. Çalışkan, hain Fetullahçı teröristlerin kalkıştığı darbe girişiminin ilk saatlerini SABAH’a anlattı.
Kanlı darbe girişiminde bulunan FETÖ’cü teröristlerin DAEŞ ve PKK’lı teröristlerden daha tehlikeli olduğunu anlatan Mustafa Çalışkan, “Karşımızda, serseri teröristlerden daha tehlikeli, gözü dönmüş adamlar vardı. Terör örgütleri bir yer seçiyor, eylemini oraya yönelik yapıyor. Bu caniler, vatandaşın üzerine rastgele ateş açıyorlar."
İstanbul’da ilk kalkışma noktasının Boğaziçi Köprüsü olduğunu anlatan Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, “Askerlerin oraya geldiği anda, saat 21.30’da ben de oraya gittim ve operasyonu oradan yönettim” dedi. Çalışkan, “Ben ve ekibim o akşam aslanlar gibi çarpıştık. Çünkü devlet bizi bu günler için yetiştirdi. Bunun için bize yıllardır maaş ödüyor.

HALKA SAVAŞ MERMİSİ ATTILAR

Çalışkan, olayların seyrini şöyle anlattı: Önce askerleri araçlarla getirip köprünün girişine bıraktılar. Tank sonradan geldi. Tanktan üç kez halkın üzerine ateş açıldı. Mermilerden biri, Karayolları binasının önünde duran TOMA aracımıza isabet etti, delip geçti. Bu sırada 4 vatandaşımız, savaş mermisiyle parçalanarak şehit oldu. Aynı saatlerde Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü binamızı da kuşattılar. Boğaziçi Köprüsü’ndeki darbecilerin saldırıları sırasında, yakın korumam da şehit edildi. Bir korumam ile özel kalemimdeki bir polis de ağır yaralandı.”

TEHLİKE SÜRÜYOR

Mustafa Çalışkan'a, son durumun ne olduğunu soruyorum. Verdiği cevap tam olarak şu: Genel çerçeveyi tam olarak görüyorum desem yanlış olur. Ama şu anki durum çok sıkıntılı da değil. Ama "Rutin hayatımıza dönebiliriz" de değil.


TIKLAYIN. HABERİN SABAH'TAKİ LİNKİ İÇİN..
Darbe tehlikesi geçti mi... Kahraman polis müdürü Mustafa Çalışkan'a sordum. İşte o gecenin detayları Darbe tehlikesi geçti mi... Kahraman polis müdürü Mustafa Çalışkan'a sordum. İşte o gecenin detayları Reviewed by sabanarslan.com on Salı, Temmuz 19, 2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Küfür ve hakaret içerin yorumlar yasaktır, yayınlanmaz. Yorumlama Biçimi tercihlerinden "Ananoim'i tercih ederek, herhangi bir hesaba bağlanmadan yorum gönderebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.