Kartal Günlüğü

Şaban Arslan ve Orhan Saat, 'ünlülerin cezaevi' olarak anılmaya başlanan Kartal Cezaevi'nde yaşanan olayları bir 'banka patronunun' gözünden okuyucuya sunuyor. 
Banka patronu cezaevinde ve gündemde yaşanan bütün gelişmeleri, hücresindeki dizüstü bilgisayar aracılığıyla tuttuğu günlüğe not düşüyor. 
Kahramanımızın hayali bir karakter ve cezaevinin geçici 'misafirlerinden' olması olaylara içeriden bir gözle ve hafif ironiyle bakılmasına neden oluyor. Böylece okuyucu, bir zamanlar kameraların ve önemli ziyaretçilerin eksik olmadığı Kartal Cezaevi'nde yaşanan olayları yer yer tebessüm ederek, çoğu zaman da düşünerek yaşama fırsatı buluyor.
'Bir Banka Patronunun Cezaevi Anıları-Kartal Günlüğü' Cavit Çağlar, Dinç Bilgin, Yahya Murat Demire, Ali Avni Balkaner, Hayyam Garipoğlu, Mustafa Albayrak, Nail Keçeli, Mehmet Ali Ağca gibi önemli isimlerin cezaevi öyküsünü anlatırken, aynı zamanda Türkiye'deki adalet sistemine de ironik bir bakış açısı sunuyor”
Yayınevi: Karakutu Yayınları
Yazar: Şaban Arslan Orhan Saat
Yayın Tarihi: Mayıs 2002


Kartal Günlüğü Kartal Günlüğü Reviewed by adaxinin on Pazar, Mart 13, 2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Küfür ve hakaret içerin yorumlar yasaktır, yayınlanmaz. Yorumlama Biçimi tercihlerinden "Ananoim'i tercih ederek, herhangi bir hesaba bağlanmadan yorum gönderebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.